TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ

 

Tanıtım filmi çekimi görsel ve işitsel materyallerin kullanılarak tanıtımın amaçlandığı iletişim stratejileri olarak tanımlanmaktadır. Söz konusu bu tanıtımların genel amacı, bir organizasyonu, bir oluşumu, dernekleri ve şirketleri tanıtmak olarak özetlenebilmektedir. Gelişen ve değişen dünyanın organik bir sonucu olarak görebileceğimiz bu tanıtım stratejileri kişi ve kurumlara pek çok olanak tanımakta; markalarını ve şahıslarını tüm dünyaya kısa ve kolayca göstermelerine yardımcı olmaktadır. Peki, tanıtım filmi çekimi nasıl olmalıdır? Söz konusu bu yapımların ne gibi faydaları bulunur?

FİLMUP SHOWREEL

Tanıtım Filmi Çekimi Nasıl Olur?

 

Tanıtım filmi çekimi, genel anlamda bir şirket, firma- kurum, kişi ya da ürünün tanınabilirliğinin artmasını amaç edinmektedir. Bu nedenle de ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtıma yarayan, mevcut çalışmaları genişletmek ya da yeni yapılacak bir atılımın geniş ve detaylı bir şekilde anlatılmasını sağlamak gibi amaçlara sahiptir. Bu tanıtımların, film veya video prodüksiyon çalışmaları kullanılarak yapılmasına tanıtım filmi çekimi adı verilirken; bu çalışmaların kaliteli olmasını sağlayan belirli başlı kurallar bulunur.

İyi bir tanıtım filmi çekimi çeşitli bileşenlerden oluşmaktadır. Bu bileşenleri; görüntü kalitesi, kurgu yapısı, marka kimliğine uygun dil ve akıcı anlatım çerçevesi olarak özetlememiz mümkündür. Alanında uzman bir çekim ekibi tarafından meydana getirilen bu filmlerde, profesyonel ve kurumsal imajı daha net aktarabilmek için marka değerlerinin hem görsel hem de dilsel olarak iyi anlatılması sağlanmaktadır.

Filmup Prodüksiyon İzmir ve İstanbulda bulunan ofisleriyle profesyonel bir video ajansı olarak dünyanın her yerine; fabrika tanıtım filmi, şirket tanıtım videosu,ürün tanıtım filmi,otel tanıtım filmi,okul tanıtım filmi,animasyon tanıtım filmi,firma tanıtım filmi,360vr tanıtım filmi gibi alanlardan kurumsal tanıtım filmi prodüksiyonu hizmeti götürmektedir.

 

En Etkili Tanıtım Aracı

 

Belirlenen bir mesajı iletmenin ve çok daha fazla insana çok kısa sürede ulaşmanın etkin ve çarpıcı yolu olarak gösterebileceğimiz tanıtım filmi çekiminde görsellik, ses, kurgu, müzik kullanımı, animasyon kullanımı gibi geniş olanakların varlığı görülmektedir. Bu olanaklar kullanılarak izleyicinin ve/veya müşterinin ilgisini çekmek amaçlanmakta, bilgiyi kısa ve kolay algılanabilir bir şekilde sunmak önemli kabul edilmektedir.

En etkili tanıtım stratejisi olarak gösterebileceğimiz tanıtım filmi çekimi aşamasında profesyonel video çekimleri yapılmakta, alanında uzman kişiler tarafından konsept çalışmaları uygulanmakta, senaryo metni yazım süreci çalışmaları ile kurgu ve olası revizyon süreçleri hesaplanmakta ve tüm bunlar izleğinde tanıtım filminin yapımına geçilmektedir.

Tanıtım Filmi Çekimi

Kurumsal Film Prodüksiyonu

İş Güvenliği Filmi Çekimi

Animasyon Video

3d Animasyon

Animasyon Tanıtım

Video Prodüksiyon

Post Prodüksiyon

Ürün Videoları

Etkinlik Klibi

İnfografik Videolar

Online Video

Fabrika Tanıtım Filmi Çekimi

Hastane Tanıtım Filmi Çekimi

Belediye Tanıtım Filmi Çekimi

İşletme Tanıtım Filmi Çekimi

Kurumsal Tanıtım Filmi Çekimi

Otel Tanıtım Filmi Çekimi

Okul Tanıtım Filmi Çekimi

Üniversite Tanıtım Filmi Çekimi

Maden Tanıtım Filmi Çekimi

Sanayi Odası Tanıtım Filmi Çekimi

Sanayi Bölgesi Tanıtım Filmi Çekimi

Ticaret Odası Tanıtım Filmi Çekimi