İyi Bir Reklam Filmi ile Markanızı Zirveye Taşıyın!

Günümüzde dijital dünya gelişmeye, sosyal medya kanalları güçlerini artırmaya devam etse de geleneksel medya ve iletişim araçları güçlü konumlarını korumaya devam ediyorlar. Bu devamlılıkta geleneksel medya araçlarının amiral gemisi olan reklam filmi ve sosyal medya reklam filmlerinin payının oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

 

Özellikle günde 330 dakika, yani tamı tamına 5.5 saat televizyon izlenme oranına sahip olan ülkemizde televizyon hala en güçlü iletişim ve pazarlama araçlarının başını çekiyor.Bu durum göz önüne alındığında markaların reklam filmleri ile bu pastadan pay almak için verdikleri rekabet oldukça yüksek oluyor.Çünkü doğru kurgulanmış bir reklam filmi, markaların çok geniş bir tüketici kitlesine en hızlı ve en etkili şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

Reklam Filmleri Markanıza Neler Katar?

İyi bir reklam filmi;

 

  • Markanızın imajını güçlendirir.
  • Akılda kalıcılığı artırır.
  • Tüketicilerin markanıza olan güvenini artırır.
  • Henüz markanız ile tanışmamış kitlelere ulaşmanızı sağlayarak marka bilinirliğinizi artırır.
  • Satışlarınızın artmasına katkı sağlar.
  • Yeni çıkan ürün ve hizmetlerinizin geniş kitlelere tanıtılmasını sağlar.
  • Rekabet gücünüzü artırır.

İyi Bir Reklam Filmi Nasıl Olmalıdır?

Peki, bahsettiğimiz doğru kurgulanmış bu reklam filmleri hangi özelliklere sahip olmalıdır?

 

İyi Bir Ön Hazırlık: Etkili bir reklam filminin ortaya çıkması için yoğun araştırmalar yapılarak filmin temellerinin sağlamlaştırılması gerekmektedir. Bu noktada bizler FilmUp olarak sizden aldığımız brief doğrultusunda hedef kitle, sektör ve rakip analizleri ile detaylı bir ön çalışma gerçekleştirerek işe başlamaktayız.

 

Güçlü Senaryo: Reklam filmleri en nihayetinde oldukça kısa zamanda en çarpıcı mesajların verilmesi ve tüketicilerin algılarının yönetilmesidir. Bunu sağlamak için de güçlü bir senaryo oluşturulmalıdır. FilmUp’ın konusunda uzman ekibi, markanızın talep ve beklentileri doğrultusunda en yaratıcı, akılda kalıcı, çarpıcı ve aynı zamanda kolay anlaşılabilir senaryoları üretir.

 

Kaliteli Prodüksiyon: Detaylı araştırmalar ve kusursuz bir senaryo hazırlandıktan sonra yapılan bütün bu işlerin hakkı verilerek tüketicilerin karşısına kaliteli bir reklam filmi çıkarmak önemlidir. Bu noktada reklam filminin prodüksiyon aşaması oldukça önemlidir. FilmUp, reklam filminizin niteliğine göre özenle seçilen son teknoloji ekipmanlar, çekim teknikleri, seslendirmeler ve müzikler kullanarak reklam filminize hayat verir.